Moskitiery rolowane

Moskitiery rolowane to jeden ze sposobów ochrony domu przed owadami i pyłkami. Składają się z siatki o odpowiednio gęstym splocie i trwałej aluminiowej ramy odpornej na wysokie temperatury i korozję. Moskitierę rolowaną wyróżnia spośród innych rodzajów siatek możliwość schowania jej w specjalnej kasecie. Pozwala to korzystać z niej zależnie od potrzeb. Ten rodzaj moskitiery zwija się i rozwija, zaczepiając o specjalne uchwyty, czym przypomina trochę rolety. Sterowanie moskitierą rolowaną jest ręczne, można wyposażyć ją w specjalny spowalniacz, który dodatkowo ułatwi przesuwanie. Moskitiery rolowane występują w dwóch wersjach, pionowej i poziomej, dzięki czemu mogą zostać dostosowane do każdego rodzaju okien czy drzwi. Wizualnie stanowią część elementu, do którego są zamocowane, ponieważ możemy dowolnie dopasować kolor ramy i kasety. Najczęściej znajdują zastosowanie w oknach dachowych oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości montażu drzwi moskitierowych (np. małe balkony).

Moskitiery rolowane pionowe

Moskitiery rolowane pionowe montuje się przede wszystkim na oknach, dobrze sprawdzają się w oknach dachowych. Można ją zamontować do ramy okiennej albo do ściany. Moskitiery rolowane to wygodne rozwiązanie, są bardzo szczelne i dobrze spełniają swoje zadanie. Założenie takiej siatki nie zaburza cyrkulacji powietrza i nie ogranicza widoczności.

Moskitiery rolowane poziome

Moskitiery rolowane poziome sprawdzają się zwłaszcza w przypadku drzwi balkonowych czy tarasowych. Siatkę w razie potrzeby można łatwo i szybko rozwinąć. Kiedy moskitiera jest schowana – nie zużywa się, co wydłuża jej żywotność, a dodatkowo nie musi być demontowana po sezonie. Jest to rozwiązanie także dla drzwi dwuskrzydłowych.