Rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc są doskonałym systemem umożliwiającym dostosowanie sposobu zasłonięcia okna do pory dnia. To jeden z najnowocześniejszych typów rolet, produkując go, wzorowaliśmy się na produktach Vegas Profil oraz Vegas Mini. Idealnie sprawdzają się przy zabudowie całego okna, jak i przy podziale na poszczególne skrzydła okienne. Przemienne pasy w poziomie w systemie rolet dzień-noc umożliwiają dozowanie ilości światła, które wpada do wnętrza. To idealny sposób na płynną regulację nasłonecznienia. Rolety dzień-noc sprawdzają się zarówno w podziale na poszczególne skrzydła okienne, jak i przy zabudowie całego okna.

Rolety dzień-noc można zamontować na kilka sposobów:

  • w wersji wolnowiszącej do sufitu lub ściany
  • z prowadnicami,
  • z systemem żyłkowym, który zawieszany jest na skrzydle okiennym.

Zamawiając u nas, masz pewność, że dobierzemy najlepszy materiał na rolety dzień-noc. Produkując je, korzystamy z bogatej kolekcji tkanin, które można dopasować do każdego wnętrza, używamy doskonałej jakości materiału. Jego nowoczesny wygląd to doskonała alternatywa dla tradycyjnych firan i zasłon.

Jak działają rolety dzień noc?

Rolety dzień-noc są bardzo intuicyjne w użytkowaniu, a ich podwójna funkcjonalność sprawia, że klienci chętnie wybierają je do wielu różnych pomieszczeń. To jeden z rodzajów rolet materiałowych, jednak w tym wypadku tworzą ją połączone ze sobą dwa pasy tkaniny. Jeden przepuszcza promieniowanie słoneczne, a drugi ma za zadanie zaciemniać wnętrze. Dzięki temu rolety dzień-noc umożliwiają odpowiednie naświetlenie pomieszczenia w ciągu dnia, a w nocy dają prywatność i komfort. Mają specjalny sznurek, regulujący położenie pasów i umożliwiający korzystanie z nich zależnie od potrzeb i pory dnia.

W celu zaciemnienia pokoju trzeba ułożyć rolety w pozycji, w której pasy zachodzą na siebie. Natomiast dla skorzystania z dziennego oświetlenia nie trzeba podnosić całej rolety – wystarczy rozsunąć pasy i ułożyć je tak, żeby wpadała potrzebna ilość światła. Oczywiście roletę dzień-noc można także całkowicie odsłonić, warto jednak wykorzystać jej walory dekoracyjne i zatrzymać ją w dowolnej pozycji, która uwydatni kolorowe pasy. Dzięki nim to ciekawa osłona, nadająca charakteru wnętrzom.

Galeria rolet dzień-noc

Warto obejrzeć przykładowe realizacje przed dokonaniem wyboru. Poniżej znajdują się nasze rolety dzień-noc, założone u klientów, zachęcamy do obejrzenia.

Wszystkie realizacje zobacz na naszym Instagramie i FB – poniżej to tylko przykłady