Rolety rzymskie

Rolety rzymskie składają się z materiałowych fałd, wyróżnia je sposób działania. Mechanizm podnoszenia sterowany jest za pomocą łańcuszka lub sznurka: przy podnoszeniu warstwy materiału nakładają się na siebie w efektowny sposób, podczas gdy pozostałe rodzaje rolet po prostu zwijają się w rolkę. Oferujemy ogromny wybór kolorów i wzorów dla rolet rzymskich i umożliwiamy dostosowanie osłony do wymiarów konkretnego okna.

Rolety rzymskie to nowoczesna i niezwykle elegancka forma przystrojenia okien w każdym wnętrzu, bez względu na styl, w jakim zostało urządzone. Świetnie sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym, wręcz ascetycznym. Idealnie komponują się także z klasycznymi pomieszczeniami, stanowiąc eleganckie uzupełnienie dekoracji okna. Rolety rzymskie, które proponujemy, to element zastępujący zasłony na okna o ograniczonej powierzchni ścian znajdujących się w sąsiedztwie, gdzie zabrakło miejsca na umieszczenie zasłon.

Jak zmierzyć okno pod roletę rzymską?

Pomiar okna pod roletę rzymską zależy od sposobu planowanego montażu, który można wykonać na kilka sposobów:

  • do ściany lub sufitu: do szerokości wnęki trzeba dodać po kilka centymetrów z każdej strony (na przykład 5-10). Wysokość trzeba zmierzyć od podłogi lub parapetu, pamiętając, że od górnej krawędzi wnęki do sufitu powinno być ok. 25-30 cm, aby okno swobodnie się otwierało;
  • na ramie okna: do szerokości szyby należy dodać 2-4 cm z każdej strony. Aby otrzymać długość, trzeba zmierzyć całe okno, wraz z ramą;
  • na karnisz: do montażu na karniszu trzeba wybrać roletę rzymską, która ma odpowiednie wykończenie – szelki lub tunel, umożliwiające zawieszenie. Do szerokości wnęki okiennej należy dodać przynajmniej 5 cm z każdej strony, a długość zmierzyć od karnisza do parapetu, pamiętając o długości szelek.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, zadzwoń do nas – z przyjemnością doradzimy, jak powinien wyglądać dokładny pomiar lub zrobimy to za Ciebie. Wykonujemy wszystkie prace związane z roletami, dokładnie mierzymy okna i montujemy, nie tylko rolety rzymskie.

Galeria rolet rzymskich

Estetykę rolet rzymskich najlepiej ocenić na konkretnym przykładzie, dlatego zamieszczamy poniżej zdjęcia naszych rolet zamontowanych u klientów.