Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe są uzupełnieniem bogatej oferty żaluzji drewnianych tak często wybieranych przez naszych klientów. To niebanalny system osłony okien, dodający wnętrzom uroku i niepowtarzalności. Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Stanowią też idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Żaluzje bambusowe doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni, na przykład całej wnęki okiennej czy przeszklonych ścian. Występują w różnych szerokościach lameli i najczęściej w naturalnych kolorach.

Różnice pomiędzy żaluzjami bambusowymi a drewnianymi

Żaluzje bambusowe są nie tylko osłoną okienną, ale naturalnym, gustownym dodatkiem, który ociepla wnętrze. Drewniane spełniają jednak podobną funkcję. Dlatego decydując się na nie, klienci często się wahają, czy wybrać żaluzje drewniane, czy bambusowe. Wszystko zależy od wnętrza, w jakim mają być zamontowane i potrzeb użytkowników, a żeby dokonać trafnego wyboru, warto poznać cechy, które je różnią.

Żaluzje bambusowe to sprasowana trawa bambusowa, a przez to nie mają gładkiej struktury. Są też lekkie i cienkie w przeciwieństwie do drewnianych, a więc łatwiejsze w sterowaniu i zajmują mniej miejsca po zwinięciu. Dlatego dla dużych okien, w których trzeba zamontować większe żaluzje lepiej wybrać bambusowe. Żaluzje bambusowe mogą w mniejszym stopniu przyciągać kurz. Bambus jest też bardziej odporny na wilgoć i lepiej sprawdzi się na przykład w łazience, jednak dla większego zaciemnienia i izolacji od temperatury na zewnątrz żaluzje bambusowe mogą już nie wystarczyć. Z chęcią pomożemy w odpowiednim wyborze, prowadzimy profesjonalne doradztwo w zakresie osłon okiennych. Zachęcamy do kontaktu.

Galeria żaluzji bambusowych

Zachęcamy do obejrzenia naszych żaluzji bambusowych zamontowanych u klientów.