Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe, które można teraz zamówić u producenta, są zupełnie inne niż te montowane kilkadziesiąt lat temu. Teraz to nowoczesne rozwiązania, dostępne w wielu kolorach, które są funkcjonalnym systemem osłon okiennych i mogą stanowić atrakcyjny element wykończenia wnętrza. W naszej ofercie mamy żaluzje aluminiowe, które przygotowujemy na zamówienie i które możemy wykonać w dowolnym kolorze. Produkujemy je w trzech wymiarach lameli: o szerokości listewek 16 mm, 25 mm i 50 mm. Wszystko po to, aby jak najlepiej pasowały do wnętrz naszych klientów.

Co trzeba wiedzieć o żaluzjach aluminiowych

Żaluzje aluminiowe można zamontować na każdym oknie: drewnianym, PCV czy aluminiowym. Charakteryzują się bardzo dobrą izolacją termiczną. Powodują odbijanie aż 70% promieniowania słonecznego, powodując w czasie upałów spadek temperatury w pomieszczeniu nawet o ok. 7 stopni Celsjusza. Podczas mrozów zasłonięte żaluzje zapobiegają z kolei utracie ciepła. Listewkami żaluzji można precyzyjnie regulować ilość wpuszczanego światła dziennego. Są odporne na wilgoć – nie odkształcają się, dzięki czemu sprawdzą się w takich miejscach jak kuchnia czy łazienka. Żaluzje aluminiowe są też korzystnym rozwiązaniem cenowym – są trwałe, ale niedrogie.

Jak czyścić żaluzje aluminiowe?

Jak czyścić żaluzje aluminiowe to często pojawiające się pytanie. Zadają je zwłaszcza klienci planujący taki zakup i rozważający to rozwiązanie od strony praktycznej. Wbrew pozorom jest to proste zadanie, a kurz można usunąć równie łatwo jak w przypadku rolet. Wystarczy przetrzeć żaluzje wilgotną ściereczką lub specjalną szczoteczką do kurzu. Zabrudzenia można także zebrać odkurzaczem, a w przypadku trudnych plam użyć środków czyszczących i odrobiny wody. Żaluzje aluminiowe najlepiej czyścić, kiedy są zamknięte, zbierając kurz od góry do dołu. Przy otwartej lepiej robić to, wykonując ruch od lewej do prawej.

Galeria żaluzji aluminiowych

Przedstawiamy nasze realizacje w zakresie produkcji i montażu żaluzji aluminiowych.