Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane to nietuzinkowy sposób na osłonę okna, który dodaje wnętrzu niepowtarzalnego uroku. To także sposób na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Żaluzje drewniane – podobnie jak żaluzje aluminiowe pomagają osłonić wnętrze przed upałem, drewno zapewnia jednocześnie dobrą cyrkulację powietrza. Idealnie nadają się do zasłaniania większych obszarów, np. przeszklonych ścian lub całej wnęki okiennej.

Niewątpliwym atutem żaluzji drewnianych jest ich piękno płynące z natury. Mnogość różnorodnych odcieni oraz gra barw naturalnych słojów doskonale komponują się z innymi elementami wnętrza, szczególnie nawiązującymi do stylistyki drewnianej. Kolorowe drabinki taśmowe dobieramy zazwyczaj do zasłon, obić mebli czy dywanów, co potęguje wrażenie przemyślanej i niezwykle atrakcyjnej aranżacji wnętrza. Żaluzje drewniane, które proponujemy, tworzą niepowtarzalny klimat i wprowadzają ciepło w przestrzeń domu.

Jak montowane są żaluzje drewniane?

Oferujemy wykonanie i montaż żaluzji drewnianych o wymiarach lameli: 25 mm lub 50 mm. Realizując zamówienie, robimy żaluzje na wymiar, żeby mieć pewność, że będą odpowiednio dopasowane do okna. Żaluzje drewniane można zamontować bezpośrednio na szybie lub bezinwazyjnie na specjalnych uchwytach. Montaż na szybie obniża koszty wykonania, ponieważ sama żaluzja jest mniejsza, ale jest inwazyjny – trzeba przygotować otwory w listwach okiennych. Aby tego uniknąć, można wykonać prosty montaż bezinwazyjny. W ten sposób można zamontować żaluzję dopasowaną rozmiarem do ramy okiennej, trzeba wtedy jednak pamiętać, że żaluzja będzie odstawała i może przeszkadzać podczas otwierania okna. Te dwa rodzaje montażu dotyczą żaluzji o mniejszych rozmiarach lameli.

Bardzo trwałym i w końcowym efekcie estetycznym rozwiązaniem, choć inwazyjnym, jest montaż żaluzji w ścianie lub suficie. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza przy szerszych żaluzjach i większej powierzchni montażu. Dużą zaletą tego sposobu montażu żaluzji drewnianych jest możliwość całkowitego ich odsłonięcia, a co za tym idzie swobodnego otwierania okna. W szczegółowych kwestiach dotyczących montażu zawsze warto poradzić się specjalisty – dobierzemy najlepsze rozwiązanie i zapewnimy profesjonalny montaż żaluzji.

Galeria żaluzji drewnianych

Poniżej prezentujemy wykonane przez nas żaluzje drewniane.

Wszystkie realizacje zobacz na naszym Instagramie i FB – poniżej to tylko przykłady